Pieszo na Jasną Górę

Troje uczestników pielgrzymki w zółtych odblskowych kamizelkch, jeden z drewnanym krzyżem przed sanktuarium na Jasnej Górze

Troje mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska podzieliło się z nami takim doświadczeniem – jednego dnia przemierzyli trasę z Bogdanowa do Częstochowy.

Dorota Adamek, Artur Jędrzejczyk i Ryszard Cieślak pieszo ruszyli 21 stycznia o godz. 21.00 w ponad 90-kilometrową trasę na Jasną Górę. – Wyruszyliśmy z błogosławieństwem ks. Tadeusza, proboszcza parafii Bogdanów. Warunki pogodowe bardzo niekorzystne. Ślizgawica, pada śnieg, a w lesie pada także Internet, dzięki czemu nadrabiamy dodatkowe 10 km. Duże wyzwanie, walka ze słabościami, ale każdy niesie swoje osobiste intencje, a na plecach odblaskową kamizelkę z napisem „Wiara i nadzieja czynią cuda”. Moje intencje to ślub córki Paulinki i podziękowanie za moją udaną operację kręgosłupa – opowiada Ryszard Cieślak, jeden z uczestników wyprawy.
Pokonanie 90 kilometrów śnieżnej trasy zajęło uczestnikom 19 godzin (w tym krótkie, 10 – 15-minutowe przerwy), a na Jasnej Górze czekali na nich przyjaciele. – Nie było łatwo, ale daliśmy radę – podsumowuje pielgrzymkę Ryszard Cieślak.
Gratulujemy!

Fot. Uczestnicy pielgrzymki