Pisarz zachęcał do podróżowania

Podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Joanna Filipek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej oraz Edyta Michalak – bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Gomulinie, zorganizowały dla młodych czytelników spotkania autorskie.

5 czerwca uczniów Szkół Podstawowych w Gomulinie i Krzyżanowie odwiedził Zbigniew Kołba, który podczas spotkań zachęcał do czytania, opowiadając o tym, jak czynność ta wpływa na rozwój i funkcjonowanie już od najmłodszych lat.
Książka autora „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, w której opisuje miejscowości o nietypowych i zaskakujących nazwach, takich jak: „Kokoszka”, „Całowanie” czy „Stara Wrona” bardzo spodobała się młodym czytelnikom. Książka oprócz opowiadania zawiera opisy miast i miejscowości, do których załączone są mapki i współrzędne geograficzne, zachęca do poszukiwania, zwiedzania i odkrywania tego, co nieznane.
– Autorowi serdecznie dziękujemy za interesujące, pouczające i momentami humorystyczne spotkanie, a młodym czytelnikom za czynny udział i zaangażowanie. Zapraszamy wszystkich czytelników oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z książką, aby odwiedzali nasze placówki – dodaje kierownik GBP.

Fot. GBP w Woli Krzysztoporskiej