Plac zabaw w Krzyżanowie oficjalnie otwarty

To była wielka radość i sporo zabawy. Przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie oficjalnie otwarto nowy plac zabaw dla dzieci.

– To wyraz solidarnej pracy rodziców, dyrekcji szkoły i samorządu. Dzięki niej możemy się cieszyć z zakończenia tak oczekiwanej tu inwestycji – mówił 3 października, podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw w Krzyżanowie wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.
Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania nowego miejsca zabaw dla dzieci złożyła także dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie Iwona Zapała. A przypomnijmy, że zaczęło się od marzeń rodziców przekutych w konkretne działania (pieniądze na pierwsze urządzenia zebrano podczas organizowanych społecznie festynów). Do nich dołączył samorząd i w ramach projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Wola Krzysztoporska” w Krzyżanowie powstał plac zabaw na sztucznej nawierzchni.
Inwestycja kosztowała dokładnie 85.958,55 zł. Dzieci będą tu miały możliwość rozwijać się ruchowo, ale pierwsze testy przeprowadzili dorośli, m.in. wójt gminy Roman Drozdek, dyrektor szkoły Iwona Zapała, a nawet ksiądz proboszcz parafii Milejów Piotr Szubski, który poświęcił nowy plac.
Dzieci wynagrodziły dorosłym ich trud pięknym występem artystycznym.

Przypomnijmy, że projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013. Dofinansowaniem zostały objęte wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego