Pobiegli, by pamiętać

Już po raz czwarty rocznicę powrotu Polski na mapy Europy uczczono w Woli Krzysztoporskiej Biegiem Niepodległości. Wzięło w nim udział około 80 uczestników.

– Jesteśmy tu po to, by pamiętać – mówił, witając biegaczy, Zbigniew Ziemba, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego, który obok ULKS „TYTAN” i Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej był organizatorem biegu.

Na starcie stawiło się około 80 biegaczy. A rywalizację na stadionie lekkoatletycznym przy ZSG w Woli Krzysztoporskiej rozpoczęli najmłodsi uczniowie klas I – II szkół podstawowych, pokonując dystans 100 m. Najszybciej linię mety przekroczył Bartek Kulka (I miejsce), a za nim zjawili się: Mateusz Gaworczyk (II), Wiktoria Lauks (III), Wiktor Wiśniewski, Natalia Cieślak, Oliwia Woźniak i Agatka Kuciapa. Tym najmłodszym uczestnikom biegu należą się największe gratulacje!
Po nich na dystansie 300 m wystartowali uczniowie klas III – IV, a najszybciej pokonali go w kolejności: Krystian Dzwonek (I), Wiktor Marusiński (II) i Kacper Dymus (III).
600 metrów mieli z kolei do pokonania uczniowie klas V – VI. Tu kolejność była następująca: Estera Błaszczyk (I), Łukasz Koszelak (II), Marcel Mielczarek (III), Błażej Gawora, Igor Jarek, Kuba Szulc, Klaudia Dymus, Paweł Bajerowski, Adam Ogórowski, Oliwia Woźniak, Marcelina Olejnik, Ola Michalczyk, Michał Cieślak, Damian Bednarek, Beata Majczyk.
Pozostali uczestnicy zmierzyli się w biegu głównym na „historycznym” dystansie 1918 m, który wiódł ulicami Woli Krzysztoporskiej. Mocną ekipę wystawili tym razem strażacy i to właśnie ich przedstawiciel – Dawid Magiera (I) – został zwycięzcą IV Biegu Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej. To on o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury uroczyście odbierze puchar z rąk wójta gminy Romana Drozdka. Tuż za nim na mecie zjawili się: Mariusz Kupisz (II), Piotr Rutkowski (III), Maciej Rutkowski i Sebastian Lauks.
Wszyscy uczestnicy biegu uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami, ale podziękowania należą się także harcerzom i strażakom, którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia.
Gratulujemy!