Pobiegli dla Niepodległej

Grup ludzi - uczestników IX Biegu Niepodległosci

W Woli Krzysztoporskiej tradycyjnie już 11 listopada odbył się IX Bieg Niepodległości. Tym razem biegacze i wszyscy ci, którzy chcieli aktywnie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, spotykali się o godzinie 12.00 w parku przy ul. Piotrkowskiej.

Wstępem do sportowej rywalizacji było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. A tuż po nim odbył się bieg na symbolicznym dystansie 1918 m poprzedzony przemarszem wszystkich uczestników po trasie wyznaczonej wzdłuż alejek malowniczego parku w Woli Krzysztoporskiej.
Na starcie biegu stanęło około 30 młodszych i starszych zawodników. I choć liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, nie zabrakło sportowego ducha.
A tak wyglądały ostateczne wyniki w poszczególnych kategoriach.

Mężczyźni
1. Dawid Magiera
2. Paweł Czeczotka
3. Piotr Rutkowski

Kobiety – dziewczynki
1. Anna Wojtczyk
2. Ewa Kaczor
3. Ania Dzitkowska

Chłopcy
1. Patryk Wojtczyk
2. Kacper Kałużny
3. Bartłomiej Dzitkowski

Organizatorzy przyznali też dodatkowe wyróżnienia. A otrzymali je: pan Grzegorz Cieślik – za wzór patriotycznej postawy, Maja Wojtczyk – najmłodsza uczestniczka biegu, Bartłomiej Dzitkowski – za patriotyczny strój, państwo Honorata i Paweł Domańscy (właściciele restauracji Arkadia) – za pomoc w organizacji i udział w biegu.
Wszyscy uczestnicy aktywnego świętowania otrzymali pamiątkowe medale, a puchary wręczono najlepszym podczas uroczystej gali w Gminnym Ośrodku Kultury.
Ci, którzy z różnych powodów nie mogli przyjechać do Woli Krzysztoporskiej, mieli możliwość udziału w biegu wirtualnym (uczestnik sam wybiera sobie trasę, dokumentując przebycie dystansu za pomocą dostępnych aplikacji i przesyła zdjęcie/screen ze swoimi wynikami na adres: gminne.lzs.wolakrzysztoporska@gmail.com).
Organizatorami biegu byli: Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, ULKS „TYTAN” Wola Krzysztoporska, Gmina Wola Krzysztoporska i Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej.


Fot. Anna Wiktorowicz