Pobiegli dla Niepodległej

Już po raz trzeci mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska i jej sympatycy uczcili biegiem Święto Niepodległości.

Kilkadziesiąt osób ruszyło po godzinie 14.00 ze stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej, by pokonać nieprzypadkowy dystans 1918 m.
Na starcie stawili się nie tylko mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska, ale i sympatycy biegania z okolic. Licznie reprezentowany był m.in. Piotrkowski Klub Biegacza Endorfina i to jego zawodnik Jakub Deląg został zwycięzcą biegu. Tuż za nim wbiegł na metę Sebastian Lauks, trzeci był Mariusz Kupisz, czwarty – Norbert Jagusiak. Tak wyglądała czołówka mężczyzn. Wśród pań zwyciężyła uczennica szkoły podstawowej Maja Szustak. Za nią dobiegły do mety Aleksandra Kowalska i Donata Filipek.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje też najmłodszy uczestnik biegu – Patryk Siwik z kl. III SP – który bez problemu pokonał dystans niemal 2 km.
Organizatorem biegu był Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Woli Krzysztoporskiej. Jego dyrektor Zbigniew Ziemba (także uczestnik biegu) dziękował wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w tej historyczno-sportowej imprezie i już zapraszał na kolejną edycję w przyszłym roku.