Pobiegną dla Niepodległej

Już po raz czwarty w Woli Krzysztoporskiej Narodowe Święto Niepodległości uczcimy biegiem na nieprzypadkowym dystansie 1918 m. A po południu na artystyczne występy zaprasza Gminny Ośrodek Kultury.

Obchody naszego narodowego święta rozpoczną się w Woli Krzysztoporskiej już o godz. 10.00. Wtedy to ze stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej (ul. Kościuszki 32) ruszy Bieg Niepodległości. A właściwie seria biegów.
Rywalizację rozpoczną najmłodsi – uczniowie klas I – III szkół podstawowych – biegiem na dystansie 300 m. Po nich (ok. godz. 10.30) dystans 600 m pokonają uczniowie klas IV – VI SP. Trzecią grupę, która wyruszy ok. godz. 10.40 na 1200-metrową trasę, stanowić będą uczniowie gimnazjów.
Kulminacją zmagań będzie bieg główny (kategoria OPEN kobiet i mężczyzn) rozegrany na nieprzypadkowym dystansie 1918 m (start ok. godz. 10.40).

Organizatorami Biegu Niepodległości są: Zespół Szkolno-Gimnazjalny, ULKS „TYTAN” i Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej.

Po południu – o godz. 18.00 – na uroczysty koncert z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej (ul. Południowa 2). W programie znajdą się występy młodzieży z ZSG w Woli Krzysztoporskiej, występ zespołu Pasjonatki i koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej „Suchcice i Okolice”.
Wstęp wolny!