Pomaszerowali na Góry Borowskie

Niemal 140 osób ruszyło 10 września na Góry Borowskie, by uczcić bohaterów, którzy we wrześniu 1939 r. zginęli podczas ich obrony.

Organizatorem VII Pieszego Rajdu na Góry Borowskie było Szkolne Koło Turystyczne ze Szkoły Podstawowej z Woli Krzysztoporskiej. Do 110 piechurów z niemal wszystkich szkół z terenu gminy Wola Krzysztoporska dołączyła prawie 30 cyklistów.
Uczestnicy mieli do pokonania w upale 10-kilometrową trasę: Wola Krzysztoporska – Radziątków – Kamienna – Borowa – Góry Borowskie. Po drodze rozwiązywali historyczny quiz związany z wrześniowymi wydarzeniami, za co najlepsi zostali nagrodzenie już na mecie rajdu. Wszyscy mogli też liczyć na pamiątkowy znaczek rajdowy i poczęstunek.

– Postawiliśmy sobie za cel przypomnienie 77. rocznicy walk o Góry Borowskie i jednocześnie propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży. Nie bez znaczenia była także popularyzacja walorów krajoznawczych naszego regionu i propagowanie turystyki pieszej jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu – dodaje Beata Wieczorek, radna i współorganizatorka rajdu.