Pomaszerowali w Gwiazdkowym Rajdzie

Dnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej wraz z opiekunkami SSKT – Marią Bartłomiejczyk, Aleksandrą Kowalczyk i Agnieszką Warzyńska 7 grudnia 2019 roku wzięli udział w XXIII Gwiazdkowym Pieszym Rajdzie zorganizowanym przez Klub Turystyki pieszej PTTK „AARON” z Pabianic.

Uczniowie wraz z opiekunami udali się do Pabianic autokarem, a następnie pieszo wyruszyli do Bychlewa, pokonując odcinek około 7 km. – Trasa rajdu zlokalizowana była na mapce. Trzeba było wykazać się orientacją w terenie i dotrzeć według wskazówek do celu. Po drodze mijaliśmy pola uprawne, wsie, ale najciekawsze odcinki przebiegały wzdłuż lasu. Na mecie rajdu na uczestników czekał Mikołaj z paczką prezentów oraz poczęstunek – „micha bigosu” i gorąca herbata, która bardzo się przydała, bo pogoda była wietrzna i dżdżysta – opowiada Maria Bartłomiejczyk. – Zanim jednak Mikołaj wręczył wszystkim uczestnikom prezenty, trzeba było na nie zasłużyć i drużyna musiała zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk o tematyce mikołajkowej. Niezawodna w śpiewaniu okazała się Marcelina Olejnik, uczennica klasy VIII b, która zaśpiewała piosenkę o Świętym Mikołaju, a przy refrenie pomogli jej pozostali uczestnicy rajdu. Wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach, radośni i szczęśliwi.

Udział uczniów w rajdzie był możliwy dzięki zaangażowaniu nauczycielek, które na co dzień pracują w SP w Woli Krzysztoporskiej – Marii Bartłomiejczyk (nauczyciela geografii), Aleksandry Kowalczyk (nauczyciela języka angielskiego), Agnieszki Warzyńskiej (nauczyciela matematyki) oraz Beaty Wieczorek (sekretarza szkoły i radnej gminy Wola Krzysztoporska), która jak zwykle postarała się o sponsora. Do rajdu dołączyli również uczniowie ze SP w Bogdanowie z Anna Paulińską oraz uczniowie SP w Parzniewicach z Dorotą Litych.

Fot. SP Wola Krzysztoporska