Pomaszerowali w Rajdzie Papieskim

Zdjęcie grupowe uczestników rajdu ww wnętrzu kościoła w Bogdanowie

Ponad stu uczestników wzięło udział w II Rajdzie Papieskim pod hasłem „W obronie Papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II”, zorganizowanym w sobotę, 13 maja 2023 roku przez Szkołę Podstawową im. Papieża Jana Pawła II, parafię pw. Trójcy Przenajświętszej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowie.

– Tegoroczny rajd jest wyrazem sprzeciwu wobec oskarżeń kierowanych pod adresem wielkiego Polaka, któremu za zasługi na rzecz polskiej wolności, demokracji oraz niepodległości winni jesteśmy szacunek i wdzięczność. Rajd rozpoczęliśmy mszą świętą, celebrowaną przez ks. Kamila Cudaka oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Trasa liczyła około 10 kilometrów i wiodła przez Janinę – Postękalice – Miłaków – Moników – mówią organizatorzy rajdu.
W zabytkowym, XVIII – wiecznym kościele pw. św. Rocha w Postękalicach odbył się Konkurs Wiedzy o Papieżu Polaku.
O bezpieczeństwo na trasie marszu zadbali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogdanowie – Tomasz Olas, Piotr Rabęda i Adam Frankiewicz, a na mecie czekały kiełbaski z rożna i słodki deser przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bogdanowa na czele z przewodniczącą Anną Robak.

Fot. SP Bogdanów