Pomogli pogorzelcom z Łazów Dużych!

Na mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska zawsze można liczyć. 14 sierpnia br. w wyniku pożaru w miejscowości Łazy Duże (gmina Rozprza) zginęły zwierzęta, spaliła się stodoła, która była zapełniona po żniwach. Chcąc pomóc poszkodowanym rolnikom, sołtysi z naszej gminy przeprowadzili zbiórkę i przekazali środki poszkodowanej rodzinie.

Pożar, który wybuchł w połowie sierpnia, strawił niemal całe gospodarstwo. Rodzina straciła 6 sztuk bydła, stodołę, płody rolne, słomę. Uszkodzony został także traktor. Na tę tragedię nie pozostali obojętni mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska. Komitet organizacyjny, w składzie którego znaleźli się trzej sołtysi – Krzysztof Kaczmarek (Stradzew), Rafał Zambrowicz (Bogdanów Kolonia) oraz Artur Jędrzejczyk (Borowa) oraz Anetta Wiśniewska z Woli Krzysztoporskiej, zorganizował zbiórkę na rzecz poszkodowanych.

W ramach akcji zebrano łącznie 6.627,70 zł.

Piekarki 1700 zł
Rokszyce 1470 zł
Radziątków 1110 zł
Borowa 880 zł
Bogdanów Kolonia 780 zł
Stradzew 360 zł
Parzniewiczki 200 zł
Wola Krzysztoporska 127,70 zł

Środki zostały wręczone pani Agnieszce Czerwińskiej z Łazów Dużych, a w ich przekazaniu brali udział nasi sołtysi oraz przedstawiciele samorządu gminy Rozprza z wójtem gminy Januszem Jędrzejczykiem.
– Dziękuję organizatorom oraz mieszkańcom gminy Wola Krzysztoporska za wsparcie i otwartość serca. Przekazane środki z pewnością pomogą w odbudowaniu spalonego budynku – mówił wójt gminy Janusz Jędrzejczyk, który z kolei obdarował darczyńców cennymi wydawnictwami o historii naszego regionu.