Posprzątali las w Borowej

Grupa ludzi na tle lasu. Na czele sołtys Borowej Artur Jędrzejczyk i wójt Roman Drozdek. Przed nimi kilkanaście worków śmieci i wózek załadowany odpadami

Żadna pogoda – nawet ta chłodna i śnieżna – nie jest w stanie popsuć „Lesznej niedzieli”. Tak też było w Borowej, gdzie 29 listopada zebrano się, by posprzątać las. A wszystko w ramach #lesznychallenge, do którego sołectwo Borowa nominowane zostało przez sołectwo Parzniewiczki (które wcześniej posprzątało „swój” las). Do akcji czynnie włączył się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Warto dodać, że akcji patronuje i czynnie w niej uczestniczy grupa miłośników czystych lasów Leszy Bełchatów.

W akcji sprzątania lasu wzięło udział około 50 osób, a mieszkańców Borowej i lokalnego KGW wsparli przyjaciele z Bełchatowa.
– Zadanie dziś wykonaliśmy i chcieliśmy nominować do #lesznychallenge sołectwo Parzniewice. Chciałbym bardzo podziękować naszym mieszkańcom, ale także przybyłym gościom z Leszy Bełchatów i mieszkańcom Parzniewiczek z sołtysem Adamem Zajączkowskim, bo to dzięki nim ten leśny challenge zawitał do nas. Jak widać po ilości zebranych worków śmieci – akcja się udała – mówi jeden z jej organizatorów, sołtys Borowej Artur Jędrzejczyk.
– Chciałbym mocno pogratulować mieszkańcom sołectwa Borowa, ale także zacnej i sympatycznej grupie Leszy Bełchatów, która pielęgnuje miłość do czystych lasów. Jako gospodarz tej ziemi bardzo serdecznie za to dziękuję – mówił również uczestniczący w akcji wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Nasza gmina będzie czysta, piękna, kolorowa, gdy będziemy naśladować mieszkańców sołectwa Borowa – dodał wójt.
Dla wszystkich, którzy nieco zmarzli podczas zbierania śmieci, ciepły poczęstunek przygotowało KGW Borowa.
Gratulujemy wspaniałej inicjatywy!
Fot. Leszy Bełchatów