Posprzątali w Krzyżanowie

Uczestnicy akcji zbierający śmieci do worków

Grupa zapaleńców pod wodzą sołtysa Krzyżanowa Jana Kowalskiego 15 kwietnia postanowiła posprzątać kawałek swojego świata, biorąc udział w ogólnopolskim projekcie „Sprzątamy dla Polski”. Przy drodze Krzyżanów – Pieńki i starej hydroforni zebrano 60 worków śmieci!

Sołtys Jan Kowalski próbował zachęcić do udziału w akcji wszystkich mieszkańców, ale na jego apel odpowiedziała zaledwie garstka. – No cóż, ponad 300 mieszkańców. Jest to przykre, bo słyszymy, że podobno nic się nie dzieje, a jak coś organizujemy, to niewielu potrafi się zaangażować. Mam nadzieję, że przy następnej akcji będzie nas trochę więcej – mówi sołtys Krzyżanowa Jan Kowalski, organizator akcji.
Tym bardziej warto docenić tych, którzy nie zawiedli. Jak zawsze można było liczyć na harcerzy z 13 D.H. „Feniks” im. Obrońców Gór Borowskich: Natalię Wnuk, Zosię Snochowską, Lenę Jadwiszczak i Jolę Rembisz. Oczywiście byli też druhowie OSP Krzyżanów: Norbert Motylski, Damian Motylski, Przemek Kałużny i Jan Kowalski (równocześnie sołtys). Byli też mieszkańcy: Małgorzata i Dariusz Jędrzejczykowie, Katarzyna Kowalska, Dorota Kulik, Paweł Kulik, Bartosz Goska.
Akcja odbyła się sprawnie. W ciągu dwóch godzin posprzątano teren przy ok. 2 km drogi. – Najwięcej było butelek i plastikowych pojemników, ale były też opony i drzwi od lodówki… – mówi sołtys Jan Kowalski. – Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w sprzątaniu!

Fot. Sołectwo Krzyżanów