Powiatowe eliminacje w Gomulinie

Reprezentacja Gomulina z dyplomami

W Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie 28 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim razem z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi Zarząd Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu piotrkowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i starsi 13-15 lat – łącznie 57 uczestników. Uczniowie zmierzyli się w pisemnym teście wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, rowerowym torze przeszkód oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

W pierwszej kategorii wiekowej najlepsi to:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Boryszowie

W drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami byli:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Gomulinie
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejowie
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej

W drugiej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Gomulinie: Damian Sztuk, Patryk Zuzański, Krzysztof Kołba i to oni właśnie już 13 maja 2022 r. wezmą udział w Finale Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zarządzie Terenowym w Piotrkowie Trybunalskim.

Fot. SP Gomulin