Pożegnanie lata w Gąskach

Choć deszczowa pogoda próbowała popsuć zabawę, mieszkańcy Gąsek nie pozwolili sobie odebrać radości z pikniku na „Pożegnanie Lata”, jaki zorganizowano 18 września na placu wiejskim w centrum wsi.

Były nie tylko piękne dekoracje, ale i pyszne potrawy przygotowane przez gospodynie z Gąsek (grill, wiejski stół z przekąskami, ciasta). Nie zabrakło również konkursów dla dzieci i dorosłych, a ich uczestnicy mogli liczyć na cenne nagrody. Dzieci chętnie korzystały z możliwości malowania twarzy. Nie zabrakło też śmiałków, którzy – mimo niesprzyjającej aury – do późnych godzin wieczornych uczestniczyli w zabawie tanecznej.
Świętujące Gąski odwiedził także wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Była to dobra okazja, aby porozmawiać z mieszkańcami o ich potrzebach i oczekiwaniach oraz o tym, co dzieje się w gminie.
Komitet organizacyjny, w którego skład weszli przedstawiciele sołectwa Gąski – radny Dariusz Pytka, sołtys Zofia Renasik i przewodnicząca KGW Julia Filipek, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku. A ponieważ mieszkańcy wsi doskonale się bawili, już postanowiono, że nie będzie to ostatnia wspólna impreza.