Pracowity weekend w Blizinie

Grupa osób w maseczkach i kamizelkach odblaskowych stojaca na tle samochodu strażackiego

Mieszkańcy Blizina ostatni weekend (20 – 21 marca) spędzili bardzo pracowicie. Nie tylko posprzątali swoją okolicę, ale i rozwieźli ulotki o szczepieniach. Wcześniej zebrali pierwsze nakrętki – pomoc dla wymagającego operacji Gabrysia.

W sobotę, 20 marca grupa około 20 mieszkańców Blizina (podzielona na 4 pięcioosobowe zespoły, wyposażona w rękawice, kamizelki odblaskowe i maseczki) ruszyła, by posprzątać swoją okolicę. Śmieci niestety było dużo – m.in.: aluminiowe puszki, butelki PET, ale i opony samochodowe, pampersy, odpady budowlane, a nawet telewizor. Zebrano około 50 worków, które zostaną odebrane przez gminę.
– Pierwsza akcja „Sprzątanie swojej miejscowości” już za nami. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i druhom OSP Blizin, a w szczególności komendantowi Dariuszowi Kraszkiewicz, który koordynował prace porządkowe – mówi sołtys Blizina i jednocześnie radna Rady Gminy Kamila Kaczorowska. – Wspólnie posprzątaliśmy cząstkę naszego świata. Wierzę w to, że ta akcja stanie się już naszą tradycją i co rok będziemy właśnie tak witać wiosnę! – dodaje sołtys.
A strażacy, oprócz pomocy w przewożeniu pełnych i ciężkich worków z odpadami, do każdego domu dostarczali również ulotki informacyjne dotyczące szczepienia przeciw COVID-19.

Wcześniej, 15 marca opróżniono po raz pierwszy metalowe serce, w którym mieszkańcy Blizina zbierali plastikowe nakrętki, które będą przekazane potrzebującemu Gabrysiowi Rokseli na przeprowadzenie kosztownej operacji.
– Bardzo się cieszę, bo minął miesiąc, a nasze nakrętkowe serce, dzięki zaangażowaniu mieszkańców zostało napełnione. Jest to dowód, że nakrętki zbiera już każdy z nas! W dalszym ciągu sołectwo Blizin kibicuje Gabrysiowi i wspiera go całym sercem!!! – dodaje Kamila Kaczorowska.

Fot. Sołectwo Blizin
Sprzątanie Blizina i okolic


Opróżnianie “nakrętkowego” serca