Prawie 10 mln zł dla Woli Krzysztoporskiej

wójtowie gmin i posłowie stoją z tablicami, na których opisano przyznane gminom dotacje

Niemal 10 mln zł otrzyma gmina Wola Krzysztoporska w ramach drugiego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pieniądze będą przeznaczone na projekty kanalizacyjne.

W poniedziałek (30 maja) premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru do II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Środki, które można przeznaczyć m.in. na nowe inwestycje, takie jak: drogi, szkoły, rozwój sieci kanalizacyjnej, transportu publicznego czy infrastruktury kulturalnej oraz sportowej, trafiły do niemal wszystkich samorządów.
Gmina Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie na dwa projekty:

Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Woli Krzysztoporskiej – 4.900.000 zł

Budowa kanalizacji sanitarnej na odcinku od Oprzężowa do Gomulina – 4.518 292,68 zł

To daje łącznie kwotę 9.418.293 zł.

Z przyznanych Woli Krzysztoporskiej środków cieszy się wójt gminy Roman Drozdek.
– To ogromny zastrzyk finansowy. Jako przedstawiciel gminy Wola Krzysztoporska mogę powiedzieć, że to spełnione marzenie. 9 milionów złotych na gospodarkę ściekową, czyli priorytet inwestycyjny gminy. Jeśli dołożę do tego 9 milionów złotych na przebudowę drogi powiatowej, to do naszej gminy trafi łącznie blisko 19 milionów złotych. Dla porównania podam, że z budżetu gminy na inwestycje wyciągamy rocznie około 6 milionów złotych. To pokazuje, jaki to jest krok milowy w kierunku rozwoju – podkreślał wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek podczas konferencji, jaką w sprawie przyznania środków samorządom zwołali 30 maja posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
Fot. Paweł Kwiatkowski, ePiotrkow.pl