Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Dziewczęta i chłopcy w mundurach i dresach OSP zdjęcie grupowe z wręczającymi promesy

Młodzieżówka OSP będzie miała środki na sprzęt i umundurowanie. Uroczystość wręczenia promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych obyła się 28 października w sali OSP w Gomulinie. Wsparcie trafiło do ponad 50 jednostek, w tym pięciu z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Promesy na zakup nowego sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia wręczono Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z 53 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego i radomszczańskiego. Całkowity koszt dofinansowania dla tych jednostek opiewa na kwotę 269.500 zł.

Wsparcie trafi także do 5 jednostek z terenu gminy Wola Krzysztoporska:

OSP Gomulin (7.700 zł)
OSP Bujny (4.300 zł)
OSP Wola Krzysztoporska (3.700 zł)
OSP Parzniewice (3.400 zł)
OSP Woźniki (3.400 zł)

Kwoty uzależnione były od liczby członków drużyn. Ponadto drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców z Gomulina otrzymały upominki indywidualne.
Promesy wręczał nadbryg. Grzegorz Janowski, łódzki komendant wojewódzki PSP w obecności dha Tadeusza Karcza, prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa łódzkiego, parlamentarzystów i samorządowców, w tym gospodarza terenu, wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.
Fot. ePiotrkow.pl, KM PSP Piotrków