Przebudowa i rozbudowa domu ludowego w Blizinie

Uroczysta msza święta, przecięcie wstęgi, wspólna integracja i zabawa towarzyszyły 27 lipca 2019 roku uroczystemu otwarciu przebudowanego i rozbudowanego Domu Ludowego w Blizinie.

Dom Ludowy w Blizinie jest już po gruntownej modernizacji, historię starań o powstanie obiektu przedstawiła sołtys wsi i jednocześnie radna gminy Kamila Kaczorowska oraz sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Blizinie Piotr Turlejski. Gospodarze przywitali przybyłych gości, a byli wśród nich m.in. przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi sąsiednich wsi, strażacy, mieszkańcy Blizina z rodzinami.

Następnie w intencji zebranych i wszystkich którzy zabiegali o powstanie nowego obiektu odprawiona została msza święta przez ks. Tadeusza Mikołajczyka proboszcza z Parafii Bogdanów, po której nastąpiło uroczyste poświęcenie wyremontowanego Domu Ludowego i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Był też czas na podsumowania i podziękowania. Za wytrwałość, cierpliwość oraz solidarność wszystkim mieszkańcom dziękował wójt Roman Drozdek, życząc aby nowy obiekt służył jak najlepiej lokalnej społeczności. Uroczystości zakończyły się przy dźwiękach muzyki.

Przypomnijmy, że budowa i rozbudowa Domu Ludowego w Blizinie kosztowała 1 052 445,32 zł.