Przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej w Parzniewicach

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 15 grudnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Parzniewicach pod kierunkiem pań Lidii Brzozowskiej i Lidii Nicińskiej, tradycyjnie, jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Pięknie zaśpiewane pastorałki i piosenki świąteczne przypomniały o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
– Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Na jasełka przybyli zaproszeni goście: Mieczysław Warszada – zastępca wójta gminy Wola Krzysztoporska, byli dyrektorzy – Zofia Zajączkowska, Paulina Dziadczyk, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzniewicach Henryk Gręda, przedstawiciele Rady Gminy: Maria Biegańska, Kamila Kaczorowska oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Parzniewic, Lasek, Blizina Pawłowa Górnego, a także rodzice i dziadkowie uczniów.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły Adrianna Grela, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także proboszcz parafii Parzniewice ks. Antoni Góra i zastępca wójta Mieczysław Warszada, życząc, aby święta spędzić w gronie najbliższych Na ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego złożył słodki upominek dla wszystkich dzieci.
Po jasełkach, w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Rodzice uczniów wraz z wychowawcami, zadbali o odpowiedni nastrój, dekorację i poczęstunek. Na pięknie ubranych choinkach zabłysły lampki, a w szkole zapachniało wigilijnymi potrawami. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje.
(tekst – Bogusława Niezgoda-Magiera; zdjęcia – Karolina Stempień)