Od przedszkolaka do seniora – wszyscy spotkają się na orliku

Już w najbliższą niedzielę, 18 września na boisku w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się festyn pod wiele mówiącą nazwą „Od przedszkola do seniora. Obierz kurs na orlika”.

– Zapraszamy szkoły, przedszkola gminy Wola Krzysztoporska do wzięcia udziału w festynie sportowo – rekreacyjnym promującym zdrowy styl życia – zachęca Tomasz Woźniak, pełniący obowiązki przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej.
A na orliku tego dnia od godziny 13.00 wiele będzie się działo. Właśnie o tej porze rozpocznie się spartakiada przedszkolaka. Godzinę później podziwiać będzie można turniej mocowania się na macie. O godzinie 14.30 rozpocznie się turniej piłki nożnej dla drużyn +35 lat, a po nim aerobik dla dzieci, pokaz sztuk walki, zumba i cross training.
W jakiej kondycji są pedagodzy i władze gminy będzie można sprawdzić o godzinie 17.00, kiedy to rozpocznie się mecz piłki siatkowej „Samorządowcy – Nauczyciele”. A na koniec – o godzinie 18.00 rozlosowane zostaną nagrody za udział w festynie.

Dodatkowo odbędą się spotkania z dietetykiem, konsultacje żywieniowe, spotkanie z fizykoterapeutą, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla wszystkich będą stoiska ze zdrową żywnością, a dla maluchów plac zabaw, malowanie twarzy i dmuchańce.
Organizatorem przedsięwzięcia jest LUKS „Athletic” Wola Krzysztoporska, a współorganizatorami: Gmina Wola Krzysztoporska, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Woli Krzysztoporskiej i Tom Fit Center w Piotrkowie Trybunalskim.