Przedszkolaki mają swój ekoogródek

Już oficjalnie maluchy z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej mogą się cieszyć ekologicznym ogródkiem przy swojej placówce. Uroczystość oddania go do użytku dzieci uświetniły prezentacją ogródkowych atrakcji i wyjątkowym spektaklem na deskach Gminnego Ośrodka Kultury.

21 kwietnia ekoprzedszkolaki pochwaliły się swoim ekoogrodem, oprowadzając zebranych po edukacyjnych przystankach, na które złożyły się: kodeks ekologa, ogród ziołowo-warzywny, stacja meteorologiczna, gra terenowa, ogród sensoryczny, ptasie osiedle z budkami lęgowymi czy tor do skoku w dal. Pokazały też drewnianą altanę stanowiącą doskonałe miejsce relaksu. W ich imieniu słowa wdzięczności za tę ekologiczną inicjatywę skierowała dyrektor przedszkola Agnieszka Sołtys.
Ale to nie wszystko! Maluchy postanowiły też podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację projektu pięknymi występami na scenie Gminnego Ośrodka Kultury.
Za nie z kolei dziękowali w imieniu wszystkich zebranych przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka i wójt Roman Drozdek, który jednocześnie dodał, że to nie jest ostatnia inwestycja dla najmłodszych mieszkańców gminy (prawdopodobnie jeszcze w tym roku przy przedszkolu powstanie miasteczko ruchu drogowego).

WFOŚiGW logoNa zadanie pod nazwą „Ekoprzedszkolak w ekoogrodzie Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej” gmina Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi w wysokości 32.990 zł. Resztę (ok. 22% wartości zadania) dopłaciła z własnego budżetu. Całość kosztowała 42.368,33 zł.

www.zainwestujwekologie.pl