Przedszkolaki mogą promować Narodowy Spis Powszechny

Plakat GUS dotyczący Spisu Powszechnego - na niebieskim tle na dole 4 uśmiechnięte osoby; obok napis konkurs plastyczny dla przedszkoli (treść jak w informacji)

Konkurs plastyczny dla przedszkoli organizowany przez Urząd Statystyczny w Łodzi ma promować idee i wartości Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Przedszkolaki mają na plakacie pokazać, jak rozumieją hasło „Liczymy się dla Polski”. Prace można nadsyłać do 30 czerwca, a dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Plakat GUS dotyczący Spisu Powszechnego - na niebieskim tle na dole 4 uśmiechnięte osoby; powyżej napis konkurs plastyczny dla przedszkoli (treść jak w informacji)Jak przekonuje Urząd Statystyczny, spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie. Dane statystyczne uzyskane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.

Konkurs Plastyczny dla przedszkoli organizowany przez Urząd Statystyczny w Łodzi ma na celu promowanie idei i wartości Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 jako źródła wiedzy na temat Polski i jej mieszkańców.

Tematem Konkursu jest przygotowanie plakatu ilustrującego hasło Narodowego Spisu Powszechnego „Liczymy się dla Polski”, zgodnego z ideą spisu ludności.

Prace konkursowe będą oceniane w kategorii plastycznej. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Urząd Statystyczny w Łodzi uruchomił stronę www poświęconą konkursowi, na której będą zamieszczane aktualne informacje:
https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursprzedszkoli

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf przedszkola Regulamin 636 KB 244
2 doc Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu 14 KB 203