Przedszkolaki wystawiły jasełka

Kolędy, pastorałki, historia o Narodzeniu Pańskim – a wszystko w wykonaniu małych artystów. 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury z bożenarodzeniowym przesłaniem dla rodziców, dziadków, nauczycieli, opiekunów oraz wszystkich zaproszonych gości wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej.

Gości powitały: dyrektor przedszkola Ilona Wieczorek wraz z paniami A. Broniś i K. Przerywacz, a przedszkolaki w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołki, gwiazdki, krasnoludki i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia uroczystości jasełkowej została przygotowana pod kierunkiem dyrektor I. Wieczorek oraz pań: A. Grzędowskiej, A. Mazerant-Kamińskiej i K. Przerywacz oraz przy wsparciu pozostałych nauczycieli i opiekunów.
Nie trzeba dodawać – że dzieci skradły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, a dyrektor I. Wieczorek podziękowała wszystkim obecnym za przybycie oraz wspólne przeżywanie uroczystości oraz zbliżających się świąt. Był też czas na życzenia, do których dołączył również wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, słodyczami dziękując dzieciom za trud oraz serce włożone w przygotowanie tak ważnej uroczystości.