Przedszkolaki z Krzyżanowa czytają na kanapie

Przedszkolaki czytają książki siedząc na kolorowych piankowych kanapach

Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie rozbudzają swoje zainteresowania książką oraz rozwijają zdolności czytelnicze i poszerzają granice dziecięcej wyobraźni, przenosząc się do świata bajek i baśni. A wszystko dzięki 135 nowościom książkowym kupionym w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025”. Wartość zakupionych nowości wynosi 1500 zł.

„Kanapowe czytanie” – jak określiły je przedszkolaki, jest możliwe również dzięki kupionym ze środków budżetowych piankowym kanapom, które wykorzystano do zorganizowania „kącika małego czytelnika”. Zbliżający się okres świąteczny i ubrana choinka były dopełnieniem niezwykłego nastroju.
Nie sposób nie wspomnieć, że do biblioteki szkolnej kupiono również 215 książek – nowości wydawniczych dla starszych uczniów o wartości 3000 zł, pozyskanych w ramach wspomnianego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, które znacznie wzbogaciły zasoby szkolnej biblioteki. W związku z otrzymanym wsparciem, na cały rok szkolny zaplanowanych jest wiele ciekawych akcji promujących czytelnictwo wśród uczniów i przedszkolaków.

Fot. SP Krzyżanów