Przejście dla pieszych gotowe

Przejście dla pieszych w Woli Krzysztoporskiej

W Woli Krzysztoporskiej będzie bezpieczniej. W kwietniu zakończyły się prace przy budowie przejścia dla pieszych przy ul. Południowej (skrzyżowanie z ul. Kościuszki). Projekt został dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wybudowane tego przejścia dla pieszych było bardzo ważne ze względu na jego położenie. Jest bowiem ono usytuowane na skrzyżowaniu drogi powiatowej i gminnej, gdzie odbywa się ruch pieszych z osiedla bloków wielorodzinnych do centrum miejscowości, w tym do budynku Urzędu Gminy, jak i ruch z centrum miejscowości na osiedle, gdzie znajdują się: Gminny Ośrodek Kultury, kompleks boisk sportowych „Orlik”, Przedszkole Samorządowe, Biblioteka Gminna, Ośrodek Zdrowia, sklep samoobsługowy oraz Szkoła Podstawowa z halą sportową i stadionem.
Dotąd piesi przekraczali ulicę w różnych, nieoznakowanych miejscach, co stwarzało spore niebezpieczeństwo. Teraz jest to możliwe poprzez nowe, oznakowane i oświetlone przejście z wyznaczoną strefą ruchu i wyniesioną strefą oczekiwania. Przejście oświetlone jest ekologicznymi lampami zasilanymi panelami fotowoltaicznymi.
Inwestycja kosztowała 61.540 zł, a dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 49.232 zł.

Fot. A. Wiktorowicz