Przeżyli razem 50 lat

Jaki mają patent na długie, wspólne życie? Przede wszystkim cierpliwość i zrozumienie. W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego dziesięciu par z terenu gminy.

Jaki jest sposób na to, by wytrwać ze sobą 50 lat i dobrze przeżyć życie? – Cierpliwość, tolerancja i zrozumienie – zgodnie odpowiadają Joanna i Stanisław Kopertowscy, jedna spośród par małżeńskich, które 29 kwietnia świętowały złote gody.

– Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnie uroczystym dla Państwa, dla Waszych rodzin, ale również dla nas, dla tutejszego urzędu. Gościmy bowiem 10 wspaniałych, złotych par, które wspólnie przeżyły 50 lat – witała jubilatów w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Monika Dybała, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

A złoty jubileusz świętowali:

Maria i Józef Augustyniakowie
Zdzisława i Józef Bieganowscy
Zdzisława i Henryk Błaźniakowie
Maria i Seweryn Chojnaccy
Joanna i Stanisław Kopertowscy
Teresa i Henryk Lauksowie
Halina i Zygmunt Łuczyńscy
Albina i Czesław Markiewiczowie
Marianna i Henryk Radziszewscy
Henryka i Zdzisław Skupniowie

– Jesteście wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, zwłaszcza w XXI wieku, kiedy rodziny są niestabilne, nietrwałe, a słowa małżeńskiej przysięgi wielokrotnie niedotrzymywane. Dziękujemy Wam za wskazanie drogi, za ślad, który zostawiacie, za wierność – kierował do zebranych słowa wdzięczności i uznania wójt gminy Wola Krzysztoporska i jednocześnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Roman Drozdek. Najlepsze życzenia złożyli jubilatom także: przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka i sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik.

Dostojni jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i obdarowani kwiatami i upominkami przez tutejszy urząd. Później czekała na nich muzyczna niespodzianka w wykonaniu dwojga członków zespołu Red Dance i wspólna biesiada, która stała się okazją do wspomnień.