Razem od 50, 60 i 65 lat

Są dla nas wzorem i dowodem na to, że zachowując wierność słowom przysięgi, można szczęśliwie przeżyć razem kilkadziesiąt lat. Dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska świętowało złote i diamentowe gody.

– Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnie uroczystym dla Państwa, dla Waszych rodzin ale również dla nas, dla tutejszego urzędu. Gościmy bowiem 12 par (nie wszyscy jubilaci mogli przybyć), które wspólnie przeżyły 50 lat oraz 1 parę, która obchodzi swoje diamentowe gody, czyli 60-lecie pożycia małżeńskiego – witała jubilatów w Gminnym Ośrodku Kultury Monika Dybała, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

A złoty i diamentowy jubileusz świętowali:

Krystyna i Jan Błaszczykowie
Magdalena i Bronisław Haładajowie
Maria i Jan Jarzębscy (60 lat – diamentowe gody)
Karolina i Ryszard Kabzińscy
Halina i Marian Malczykowie
Irena i Mieczysław Maliccy
Wiesława i Jan Mlonkowie
Krystyna i Edward Pawlikowscy
Halina i Antoni Szymczakowie
Barbara i Józef Turlejscy
Marianna i Henryk Włókowie
Danuta i Kazimierz Wnukowie
Zenona i Ryszard Żubrowie

oraz nieobecni na uroczystości:

Aleksandra i Stefan Kaletowie
Helena i Kazimierz Markowie
Teresa i Ireneusz Michalakowie
Anna i Wojciech Rosiakowie
Leokadia i Leszek Warzyńscy

Helena i Tadeusz Witkowscy (65 lat po ślubie)

Za niezwykłą postawę życiową, pełną zgody, miłości, ale i odpowiedzialności, wyrzeczeń i trudów dziękował małżeńskim parom wójt gminy Wola Krzysztoporska i jednocześnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Roman Drozdek.
– Jesteście wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, zwłaszcza w XXI wieku, kiedy rodziny są niestabilne, nietrwałe, a słowa małżeńskiej przysięgi wielokrotnie niedotrzymywane. Dziękujemy Wam za wskazanie drogi, za ślad, który zostawiacie, za wierność – mówił.
Życzenia składali też przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka i sekretarza gminy Dominik Ambrozik.
Dostojni jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i obdarowani kwiatami i upominkami przez urząd. Później czekała na nich jasełkowa niespodzianka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej, koncert zespołu Nadzieja i wspólna biesiada, która stała się okazją do życzeń i wspomnień.