Razem od 50 lat

„Dziękuję Ci żono – mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” – tak po 50 latach wspólnego życia dziękowali sobie małżonkowie z terenu gminy Wola Krzysztoporska, którzy 13 grudnia odebrali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

W Woli Krzysztoporskiej uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego dwudziestu dziewięciu par z terenu gminy (nie wszyscy mogli jednak być obecni na uroczystości).

– Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnie uroczystym dla Państwa, dla Waszych rodzin, ale również dla nas, dla tutejszego urzędu. Gościmy bowiem 25 wspaniałych, złotych par, które wspólnie przeżyły 50 lat – witała jubilatów w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury Monika Dybała, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

A złoty jubileusz świętowali:

1. Barbara i Henryk Barczykowie
2. Stefania i Henryk Bednarczykowie
3. Czesława i Józef Boćkowscy
4. Maria i Ryszard Burowscy (60 lat diamentowe gody)
5. Wiesława i Zygmunt Bzikowie
6. Marianna i Bronisław Cecotkowie
7. Jagoda i Zdzisław Chmielewscy
8. Zofia i Henryk Cicheccy
9. Janina i Stanisław Ciesielczykowie
10. Wanda i Jan Członkowie
11. Honorata i Włodzimierz Danielakowie
12. Grażyna i Jan Dobrzyńscy
13. Wiesława i Grzegorz Filipkowie
14. Janina i Wiesław Filipkowie
15. Teresa i Jan Górscy
16. Zofia i Eugeniusz Jakubiakowie
17. Wiesława i Bogdan Kazubowie
18. Danuta i Kazimierz Krawczykowie
19. Maria i Edward Kulikowie
20. Zofia i Stanisław Lisowscy
21. Zofia i Marian Motykowie
22. Halina i Marian Pawłowscy
23. Zofia i Edward Przerywaczowie
24. Irena i Marian Skoczkowie
25. Czesława i Jan Stasiakowie
26. Janina i Teodor Stępniowie
27. Marianna i Stanisław Szczegodzińscy
28. Zofia i Stanisław Walasowie
29. Zofia i Albin Zajączkowscy

– Jesteście wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń, zwłaszcza dziś, kiedy rodziny są niestabilne, nietrwałe, a słowa małżeńskiej przysięgi wielokrotnie niedotrzymywane. Dziękujemy Wam za wskazanie drogi, za ślad, który zostawiacie, za wierność – kierował do zebranych słowa wdzięczności i uznania wójt gminy Wola Krzysztoporska i jednocześnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Roman Drozdek. Najlepsze życzenia złożyli jubilatom także: przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska i sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik.
Dostojni jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i obdarowani kwiatami i upominkami przez tutejszy urząd. Później czekała na nich niespodzianka w wykonaniu Teatru Poezji „Boczny Tor” z Klubu Seniora działającego w Ośrodku Działań Artystycznych piotrkowskiego MOK i wspólna biesiada, która stała się okazją do wspomnień, życzeń i opowieści o początkach miłości.

Fot. Anna Wiktorowicz