Razem ponieśmy biało-czerwoną flagę!

Jak będziemy świętować rocznicę odzyskania niepodległości? Na terenie gminy Wola Krzysztoporska główne uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w niedzielę, 11 listopada w Woli Krzysztoporskiej.

O 15.30 rozpocznie je msza święta w intencji Ojczyzny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Później niepodległościowy korowód, do którego zapraszamy wszystkich mieszkańców, przejdzie spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową biało-czerwoną flagę. A poprowadzi go Orkiestra Dęta z Gomulina i druhowie OSP ze sztandarami, za którymi podążać będą samorządowcy, harcerze, uczniowie i wszyscy mieszkańcy, którym bliskie są patriotyczne tradycje.
Tuż przy Urzędzie Gminy odsłonięty i poświęcony zostanie obelisk z tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości.
Następnie (ok. godz. 17.00) korowód przemaszeruje do Gminnego Ośrodka Kultury, by na Sali widowiskowej wspólnie i uroczyście odśpiewać hymn państwowy. Wystąpi także zespół wokalny Pasjonatki, po którym słowa do mieszkańców gminy skieruje wójt Roman Drozdek.
Na zakończenie obejrzeć będzie można muzyczno-taneczne widowisko pt. „Dla Ciebie Polsko”, na które złożą się: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu grupy Bez Kompletu, pokaz taneczny oraz recital pieśni patriotycznych w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich.

Tego samego dnia nieco wcześniej, bo o godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Bujnach odbędzie się uroczysta msza święta, po której poświęcona zostanie pamiątkowa tablica i posadzony będzie Dąb Niepodległości.

Jeszcze wcześniej, bo już 8 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się wieczornica pt. „Niech żyje Polska” przygotowana z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszają na nią: dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.