Nasz region także zagrożony afrykańskim pomorem świń? Uwaga – szkolenie!

Gdyby wirus ASF trafił do naszego powiatu, trzeba by wybić tysiące tuczników. Jak groźna to choroba i jakie środki ostrożności należy zachować – o tym wszystkim będzie można usłyszeć na szkoleniu, które już 9 września odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie.

W związku z nasilającym się zagrożeniem i stwierdzeniem kolejnych ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym kraju i możliwością dalszego zawleczenia wirusa w żywności oraz w środkach transportu, a także przez osoby podróżujące po kraju, starosta powiatu piotrkowskiego wraz z powiatowym lekarzem weterynarii w Piotrkowie zapraszają na specjalistyczne szkolenie.

Jest ono skierowane przede wszystkim do hodowców i posiadaczy świń z terenu powiatu piotrkowskiego, przedsiębiorstw prowadzących obrót i pośredniczących w obrocie zwierzętami, lekarzy weterynarii państwowych i praktykujących, urzędników państwowych i samorządowych, przedstawicieli prasy, radia i telewizji, a także innych zainteresowanych.

Szkolenie odbędzie się 9 września (piątek) o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim, al. 3 Maja 33, sala konferencyjna.

Tymczasem Inspekcja Weterynaryjna informuje i ostrzega!

Rolniku – hodowco zwierząt!

Afrykański pomór świń (ASF) jest wysoce śmiertelną (80% – 100%) chorobą świń groźną również ekonomicznie dla Twojej rodziny!
PAMIĘTAJ!
1. Podwórko gospodarskie winno być szczelnie ogrodzone!
2. Do budynków inwentarskich i na podwórko gospodarskie wpuszczaj tylko obsługę zwierząt i lekarza weterynarii!
3. Używaj obuwia i odzieży ochronnej do użytku tylko w gospodarstwie!
4. Stosuj czyszczenie, mycie, dezynfekcję rąk, obuwia, środków transportu.
5. Stosuj maty dezynfekcyjne!
6. Unikaj kontaktu z dzikami!
7. Nabywaj zwierzęta i pasze z potwierdzonych źródeł!