Remonty w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie

Niedawno przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie powstał duży parking, w połowie maja zakończyła się naprawa opaski wokół budynku, a obecnie trwa remont podłóg w placówce.

Naprawa opaski znajdującej się wokół budynku Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie kosztowała 9.840 zł. A była konieczna, ponieważ istniejąca kostka w wielu miejscach się pozarywała, nie było też spadków i woda spływała w kierunku budynku. Teraz zostało to naprawione. Zakres prac obejmował powierzchnię 80 m2 kostki oraz wymianę obrzeży w ilości 57 mb. Zamontowano tunele odprowadzające deszczówkę z rynien, poszerzono chodnik przed wejściem. Rozebrane i odtworzone z kostki betonowej zostały też schody do pomieszczenia kotłowni.
Prace te kosztowały 9.840 zł i zakończyły się w połowie maja.

Wkrótce ruszy też remont podłóg w szkole. Łączna powierzchnia podłóg podlegających wymianie to ponad 120 m2. A te wymienione zostaną w dwóch pomieszczeniach na parterze – w sali ćwiczeń i w pomieszczeniu socjalnym – oraz w trzech pomieszczeniach na piętrze: w pokoju nauczycielskim, pokoju dyrektora i w sekretariacie. W tych miejscach pojawi się nowa wykładzina. Wcześniej wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa, izolacja cieplna i nowe wylewki.
Prace mają się zakończyć do 25 sierpnia 2020 r. i będą kosztować 23.616 zł.