Rodzinnie i sportowo w Rokszycach

Był festyn rodzinny z loterią fantową, turniej piłki nożnej i zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych. W ubiegłą niedzielę wspólnie bawili się mieszkańcy Rokszyc w gminie Wola Krzysztoporska.

Imprezę rozpoczął turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny z Rokszyc, Oprzężowa i Majkowa. W pierwszym meczu Rokszyce pokonały Oprzężów 9 do 2 .W kolejnym spotkaniu Roszyce zremisowały z Majkowem 1 do 1, a w ostatnim spotkaniu turnieju Majków zremisował z Oprzężowem 2 do 2.
Pierwsze miejsce i puchar Rady Gminy zdobyła drużyna z Rokszyc, a nagrodę wręczał wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.
Skład zwycięskiej drużyny: Mariusz Lasota, Radosław Olejnik, Damian Niezgoda, Przemysław Niezgoda, Dawid Pełka, Szymon Jończyk, Mateusz Owczarek, Kamil Sobieraj, Mateusz Lasota, Mikołaj Lasota.
Drugie miejsce i puchar zastępcy przewodniczącego Rady Gminy w Woli Krzysztoporskiej zdobyła drużyna z Majkowa, a nagrodę wręczył zastępca Rady Gminy w Woli Krzysztoporskiej Grzegorz Konecki.
Trzecie miejsce i puchar sołtysa Rokszyc zdobyła drużyna z Oprzężowa, a nagrodę wręczył sołtys Rokszyc Mariusz Lasota.
Kolejnym punktem wspólnej zabawy była loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower. Warto jednak dodać, że wszystkie fanty loterii były wygrane (z nagrodami).
Nie lada atrakcją dla dzieci i nie tylko był przejazd samochodem strażackim. Na najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka – dzięki uprzejmości druha Jacka Lasoty maluchy mogły odbyć przejażdżkę na kucyku.
Ostatnią atrakcją imprezy była wspólna zabawa taneczna na wolnym powietrzu do późnych godzin wieczornych.
Całość została zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rokszycach i sołtysa wsi.