Rodzinny festyn w Gąskach

Zabawy z ogromnym, białym misiem, kolorowa zjeżdżalnia, gry i konkursy z nagrodami i obowiązkowo wata cukrowa – na to wszystko mogły liczyć dzieci, które 27 sierpnia pojawiły się na pikniku zorganizowanym przy Domu Ludowym w Gąskach. Wspólnie z pociechami bawili się rodzice – jednym słowem – rodzinne świętowanie.

Festyn zorganizowali wspólnie: sołtys Zofia Renasik z Radą Sołecką przy wparciu KGW Gąski i zaangażowaniu wielu mieszkańców. To dzięki nim szczególnie dzieci mogły liczyć na wiele atrakcji.
– Dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia z ich ulubionymi bohaterami z „Psiego Patrolu”, konkursy z nagrodami, a na koniec do wspólnej zabawy dołączył duży biały miś – opowiada sołtys Gąsek Zofia Renasik. – Nie zabrakło też sportowych emocji podczas konkursu tenisa stołowego na robopongu, zorganizowanego przez pana Ryszarda Kieresia, który zapewnił także nagrody. Szczególne podziękowania kierujemy do pań z KGW za pyszne słodkości. Naszym mieszkańcom – Bogusi i Darkowi – dziękujemy za zasponsorowanie przysmaków na grilla, a panu Jackowi za grillowanie, DJ Miśkowi za piękna oprawę muzyczną, młodzieży za wspieranie nas przy prowadzeniu zabaw i konkursów, pani Izie za użyczenie sprzętu do słodkiej waty, po którą ustawiła się kolejka, oraz wspaniałym gościom, bez których nie byłoby tak udanej zabawy – dodaje sołtys Gąsek.

Fot. Sołectwo Gąski – Kamil Kocimowski