Rodzinny Krzyżanów

Dzieci przygotowały coś dla rodziców, rodzice dla dzieci, a później przyszedł czas na wspólną zabawę, czyli Festyn Rodzinny w Krzyżanowie.

– 2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie odbyło się niezwykłe święto, na które przybyli liczni goście. W tym dniu bowiem, nasze panie: Małgorzata Sacińska i Dorota Litych zorganizowały Festyn Rodzinny. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły występy dzieci ze wszystkich klas. Były wierszyki, piosenki, piękne życzenia, wzruszające opisy rodziców, a na koniec pokazy taneczne w wykonaniu uczniów klas: IV – VI – informuje Wioletta Wyrębkiewicz z SP w Krzyżanowie.

Po występach przyszła pora na drobny poczęstunek. Mamy jak zwykle nie zawiodły. Przygotowały swoim pociechom, a także zaproszonym gościom, pyszne i zdrowe wiosenne kanapki. Okazało się, że można jeść dobrze i jednocześnie zdrowo. A później przyszedł czas na konkurencje sportowe. Do wyboru były m.in.: rzuty do kosza, rzuty ringo, wyścigi w workach, tworzenie mumii na czas i wyścigi w sztafecie z piłeczką pingpongową.
Oprócz konkurencji sportowych było także wiele innych atrakcji, takich jak: puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, malowanie włosów. Ogromną popularnością cieszył się także pokaz rękodzieła, w którym każdy mógł wziąć udział. Można było samodzielnie wykonać ozdobę do swojego domu z rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się zbędne i nieprzydatne. Rodzice, uczniowie pod okiem pani Dorotki, przygotowali kawowe kwiaty, ramki do zdjęć, a także relaksacyjne „gniotki”. To był kolejny udany Festyn Rodzinny w Krzyżanowie.