Rodzinny piknik w Mąkolicach

Grupa ludzi na tle dmuchanej zjeżdżalni

Tradycyjnie w czerwcu mieszkańcy Mąkolic, ich sąsiedzi i przyjaciele spotkali się na rodzinnym pikniku.

W sobotę, 22 czerwca, Koło Gospodyń Wiejskich wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną i sołtyską Mąkolic Natalią Stelmaszczyk przygotowało dla mieszkańców sporo atrakcji. Był grill, wata cukrowa, poczęstunek przygotowany przez KGW i mieszkańców, loteria fantowa OSP, a dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, zabawa w pianie zorganizowana przez sąsiedzkie OSP z Postękalic, wata cukrowa i animacje prowadzone przez Annę Bajdzienko. Było mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu.
Pogoda nie spłatała figla i mieszkańcy Mąkolic mogli 22 czerwca bawić się na świeżym powietrzu do białego rana.

– Sobotni festyn rodzinny nie odbyłby się bez pomocy znamienitych sponsorów i partnerów – mówi sołtys Mąkolic Natalia Stelmaszczyk. – Serdecznie dziękujemy za wparcie finansowe, merytoryczne i osobowe takim podmiotom, jak: Firma M-TRANS Marcin Wolankiewicz, Geodezja Krystian Pluciński,
MAZUR-BUD Rafał Mazurczyk, PHU Michał Lacheta, Wulkanizacja Marcin Łuczyński, APF Piotr Foszmanowicz, Piotr Drozdek, Kwiaciarnia Cuda-Wianki Adrian Członka, DJ Arkadiusz Westrych, Państwo Aneta i Włodzimierz Kuberowie. Kolejny taki festyn za rok, ale już w sierpniu (18.08.2024) zapraszany do Mąkolic na Dożynki Gminne.

Fot. Anna Wiktorowicz

Fot. Patrycja Bednarek