Rodzinny piknik w Parzniewiczkach

Uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie placu sołeckiego

W sobotę, 17 lipca odbył się w Parzniewiczkach piknik rodzinny, podczas którego uroczystym przecięciem wstęgi rozpoczęto korzystanie z działki sołeckiej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, ksiądz proboszcz Parafii Parzniewice Antoni Góra i radna gminy Wola Krzysztoporska Maria Biegańska. Po uroczystej inauguracji zajęć na sołeckim placu, przecięciu wstęgi oraz poświęceniu przyszedł czas na świętowanie. A zaczęto od przygotowanego na tę okoliczność tortu, choć i później niespodzianek nie brakowało. Podczas wydarzenia dzieci i dorośli uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia i zamek, przepyszne gofry i lody. Przez cały dzień mieszkańcy Parzniewiczek, a także przybyli goście mogli skosztować kiełbasek z ogniska i pysznych ciast, które upiekły mieszkanki sołectwa. Na zakończenie piknikowego dnia zorganizowano imprezę taneczną.
Piknik rodzinny został zorganizowany z inicjatywy sołtysa Adama Zajączkowskiego, Rady Sołeckiej, KGW Parzniewiczki oraz mieszkańców wsi Parzniewiczki.
– Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Parzniewiczek, przyjaciołom i przybyłym gościom za całokształt pracy wykonanej podczas przygotowań do tego wydarzenia, jak i w trakcie jego trwania. Dziękuję za wsparcie, zaangażowanie i pomocną dłoń. Sukces wydarzenia jest efektem ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy wspólnie, by ten dzień był wyjątkowy. Raz jeszcze dziękuję – dodaje sołtys Adam Zajączkowski.

Fot. Sołectwo Parzniewiczki