Rodzinny piknik w Rokszycach

Były zabawy, konkurencje sportowe, a nawet przejażdżka wozem strażackim. W sobotę, 22 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich w Rokszycach w ramach projektu „Razem możemy więcej”, realizowanego dzięki Fundacji Orlen, zorganizowało piknik rodzinny pod hasłem: „RUCH I ZABAWA TO SUPERSPRAWA”.

– Zgodnie z zaleceniami i rozporządzeniami dotyczącymi zasad organizowania imprez sportowo-rekreacyjnych w czasie pandemii (COVID-19) zapewniliśmy bezpieczne warunki dla wszystkich uczestników imprezy – mówi Anna Muszalak, przewodnicząca KGW w Rokszycach. – Oprawę muzyczną całej imprezy poprowadził DJ Emil, a dzieci rozpoczęły zabawę od zjeżdżania z dmuchańca i malowania tatuaży – tym razem nie na twarzy, a na rękach – dodaje.
Przewodnicząca KGW powitała wszystkich mieszkańców oraz zaproszonych gości – wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka z małżonką, przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatę Gniewaszewską oraz radnego pana Grzegorza Koneckiego, zaprosiła wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy z zachowaniem bezpieczeństwa oraz do częstowania się przygotowanymi potrawami.
Zabawy oraz konkurencje sportowe z nagrodami dla małych i dużych poprowadziły animatorki, które nawet w deszczu gromadziły dzieci wokół siebie. Druhowie z OSP przygotowali z kolei pokaz sprawności bojowej, a tuż po nim nagrody za udział w konkursach wręczyli wszystkim dzieciom wójt Roman Drozdek wraz z żoną. Nie odbyło się również bez niespodzianek: przejażdżka wozem strażackim lub na kucyku cieszyły się ogromnym wzięciem. Panie z KGW Rokszyce przygotowały dla wszystkich uczestników poczęstunek – był żurek na gorąco, chleb ze smalcem i ogórkiem, a także owoce, ciasta, kawa, herbata i napoje. Sołtys Rokszyc Piotr Skupień z druhami z OSP dzielnie serwowali dania z grilla.
– Choć pogoda sprawiła nam psikusa i padał deszcz, mieszkańcom, którzy licznie przybyli, dopisywał humor, a biesiada integracyjna trwała do późnych godzin wieczornych. Korzystając z okazji, składamy serdeczne podziękowania za wsparcie rzeczowe przy organizacji pikniku firmie Kaufland Polska Markety Sp. z o.o., firmie Auchan Polska Sp. z o.o. oddział Piotrków Trybunalski oraz Masarni Maspol z Majkowa Dużego, dzięki którym nagrody otrzymały wszystkie dzieci i został przygotowany smaczny poczęstunek – mówi przewodnicząca KGW Anna Muszalak. – Dziękujemy serdecznie również naszemu sołtysowi Piotrowi Skupniowi za ogromne wsparcie i pomoc przy realizacji tej części projektu, druhom z OSP w Rokszycach oraz wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli nam przy organizacji pikniku – dodają członkinie i zarząd KGW Rokszyce.
Przypomnijmy, że KGW w Rokszycach złożyło wniosek do Fundacji Orlen – Dar Serca i uzyskało środki finansowe w programie: „MOJE MIEJSCE NA ZIEMI” na realizację projektu „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”! Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia i zwiększenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców poprzez warsztaty prozdrowotne oraz zajęcia rekreacyjno-sportowo-rehabilitacyjne.

Fot. KGW Rokszyce