Rokszyce i okolice będą zbierać dla „Szansy”

Mieszkańcy Rokszyc postanowili zaangażować się w pomoc ośrodkowi dla niepełnosprawnych dzieci. Od 17 do 23 grudnia 2018 r. zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną w Rokszycach. Obszar zbiórki obejmował będzie Rokszyce, Rokszyce Drugie oraz okoliczne miejscowości. Środki pochodzące ze zbiórki zostaną w całości przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim, a dokładnie na budowę nowego ośrodka.

Ośrodek „Szansa” od 21 lat prowadzi zajęcia związane z rehabilitacją i edukacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Pod jego opieką są dzieci i młodzież z terenu Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów piotrkowskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego oraz opoczyńskiego. Z uwagi na to, że potrzeby w rehabilitacji i nauce dzieci z niepełnosprawnością wciąż rosną, zwiększa się liczba podopiecznych ośrodka i co za tym idzie brakuje miejsc do nauki i rehabilitacji, w czerwcu 2013 r. podjęte zostały działania w kierunku budowy nowego ośrodka.

Ze względu na to, iż organem nadrzędnym Ośrodka „Szansa” jest Stowarzyszenie, które nie może ubiegać się o subwencje państwowe, jedynym sposobem na ukończenie budowy ośrodka jest zbiórka funduszy od podmiotów niepublicznych.

– Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli i gorącego serca, do tych, którzy korzystali, korzystają, a także tych, którzy być może będą potrzebowali pomocy, bo los bywa zmienny i nieprzewidywalny, by wsparli finansowo budowę nowego Ośrodka „Szansa”. Każda złotówka, to cegiełka która przybliża do upragnionego celu. Pieniądze będą zbierane w wyżej wymienionym terminie przez przedstawicieli KGW i OSP w Rokszycach – zachęca Agnieszka Skupień z KGW Rokszyce, jedna z inicjatorek akcji.

Wpłat można również dokonywać na podany poniżej numer konta.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim:
Numer konta: 80 1090 2705 0000 0001 2254 1130.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można skontaktować się z osobami prowadzącymi zbiórkę pod numerem tel. 605 738 330 lub 603 931 656.

– Za każdą choćby najmniejszą wpłatę serdecznie dziękujemy, a podopieczni Ośrodka „Szansa” na pewno odwdzięczą się Państwu tym, co najpiękniejsze – uśmiechem pochodzącym prosto z serca – dodają organizatorzy zbiórki.