Rokszyce zebrały ponad 5 tys. dla „Szansy”

W okresie świątecznym przedstawiciele KGW i OSP z Rokszyc przeprowadzili zbiórkę na rzecz Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjego „Szansa”. Wzięli w niej udział mieszkańcy Rokszyc, Rokszyc Drugich, a także niektóre rodziny z sąsiadującej z Rokszycami ul. Podmiejskiej oraz Słowackiego, Kargału Lasu, Woli Rokszyckiej, Oprzężowa, Majkowa Dużego, Gomulina, Gomulina-Kolonii, Żachty, Majkowa Folwarku, Kacprowa oraz Szydłowa.

– Zbiórka odbywała się w bardzo przyjaznej i życzliwej atmosferze. Każdy ofiarodawca dostał pamiątkową, bożonarodzeniową, ręcznie robioną bombeczkę. Ponadto na balu sylwestrowym organizowanym przez KGW i OSP w Rokszycach została przeprowadzona loteria. Uczestnicy balu mogli wylosować: darmowe wejście na bal karnawałowy w Rokszycach, komplet talerzy, kosz ze słodyczami czy też przejażdżkę na kucyku. Każda osoba biorąca udział w loterii otrzymała ręcznie robiony bukiecik kwiatów – mówi Agnieszka Skupień, jedna z organizatorek akcji.
Wszystkie puszki z pieniędzmi zostały przekazane na ręce Hanny Gural, dyrektor Centrum „Szansa”, która nie kryła radości i bardzo serdecznie dziękowała wszystkim darczyńcom.
Dzięki mieszkańcom wymienionych miejscowości udało się zebrać kwotę 4185 zł. Dochód z loterii sylwestrowej to: 1052 zł. Łącznie na konto „Szansy” trafiło więc 5237zł.
Organizatorzy zbiórki bardzo serdecznie dziękują za hojność, życzliwość, zaufanie i dobre słowa, które są dowodem na to, że w naszej małej Ojczyźnie mieszkają ludzie o wielkich sercach.