Rusza plebiscyt Wolontariusz Roku 2019

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC i Piotrkowskie Centrum Wolontariatu ogłaszają plebiscyt „Wolontariusz Roku 2019”. Już od 21.10.2019 r. można składać nominacje i wyróżnić ludzi, którzy w swoim działaniu wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością.

– Z roku na rok plebiscyt cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2018 roku ponad 20 organizacji nominowało swoich kandydatów, zaś około 50 wolontariuszy zostało wyróżnionych przez organizatorów podczas Gali Wolontariatu, będącej zwieńczeniem plebiscytu. Liczba oddanych głosów w ubiegłorocznym plebiscycie wyniosła aż 10.863, zaś ponad 60.000 odsłon wydarzenia „WOLONTARIUSZ PUBLICZNOŚCI” świadczy o ogromnym zainteresowaniu i szerokim poparciu społecznym tej inicjatywy. To największe tego typu wydarzenie w województwie łódzkim – informują organizatorzy plebiscytu.

W tym roku kolejny raz nominowani otrzymają aż dwa tytuły:
– WOLONTARIUSZ ROKU 2019
– WOLONTARIUSZ PUBLICZNOŚCI 2019

Plebiscyt to nie tylko uhonorowanie rocznego WOLONTARIATU, ale również promocja organizacji, jednostki, stowarzyszenia czy szkoły, w której działalność wolontarystyczna zostaje uhonorowana przez Organizatorów plebiscytu.

Prawo do zgłaszania kandydatur do tytułu „WOLONTARIUSZ ROKU 2019” przysługuje:
– każdej organizacji pozarządowej działającej na rzecz mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego,
– każdej instytucji publicznej działającej na terenie powiatu piotrkowskiego na rzecz mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego,
– każdej jednostce harcerskiej działającej na rzecz mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 8 listopada 2019 r.
Nie czekajcie – doceńcie swoich niezwykłych ludzi!

Regulamin plebiscytu w załączeniu.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Wolontariusz roku regulamin_plebiscytu_2019 (1) 277 KB 299