Ryszard Cieślak i orkiestra z Suchcic wyróżnieni medalami „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Legitymacja z medalm na kalendarzu z orkiestrą z Suchcic

Ryszard Cieślak, sołtys Mzurek, radny powiatu piotrkowskiego, muzyk, społecznik, ale też założyciel Orkiestry Suchcice i Okolice oraz prezes Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach odznaczony został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. A odebrał ją 21 listopada 2021 z rąk posła Grzegorza Lorka. Taką samą odznakę otrzymała obchodząca 20-lecie istnienia Orkiestra Suchcice i Okolice.

Ryszard Cieślak z legitymcją i medalem
Ryszard Cieślak z odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Pan Ryszard jest nie tylko założycielem i gospodarzem Orkiestry Suchcice i Okolice, ale też od początku jej aktywnym muzykiem (gra na tubie). Założył też fundację, która aktywnie wspiera tych, którzy kochają muzykę, szczególnie tę lokalną.
Legitymacja z medalm na kalendarzu z orkiestrą z Suchcic– Ten medal to zasługa wszystkich muzyków naszej orkiestry, rodziców, parafian, darczyńców i sponsorów, wszystkich, którzy przez tych 20 lat nam pomagali i kibicowali – mówi Ryszard Cieślak. – Orkiestra ma za sobą ponad 700 występów na festynach, imprezach kulturalnych, Legitymacja z medalem

patriotycznych, w kościołach, w kraju i za granicą (Litwa, Ukraina, Węgry, Czechy – Praga). W jej skład wchodzą mieszkańcy gmin: Bełchatów, Drużbice, Grabica i Wola Krzysztoporska. Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia i w imieniu wszystkich dziękuję – dodaje założyciel orkiestry.