Samorządowcy z Woli Krzysztoporskiej najlepsi w siatkówce

Drużyna z Woli Krzysztoporskiej znów okazała się najlepsza w siatkówce. A wszystko podczas rozgrywek pierwszej konkurencji XIX już Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego.

Przypomnijmy, że podczas organizowanej przez Starostwo Powiatowe spartakiady w sportowej rywalizacji spotykają się przedstawiciele wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego i Starostwa Powiatowego, a są to sołtysi, radni, przedstawiciele LZS-ów oraz władz powiatowych i gminnych – wójtowie, ich zastępcy, sekretarze gmin i skarbnicy.
W poprzedniej edycji po podsumowaniu wszystkich konkurencji Wola Krzysztoporska zajęła II miejsce.

Tym razem (24 listopada) dziesięć drużyn zmierzyło się w piłce siatkowej, a mecze rozegrano w hali sportowej w Moszczenicy. Zespoły podzielone zostały na trzy grupy. Do finałów zakwalifikowały się: Rozprza, Sulejów i Wola Krzysztoporska. Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Woli Krzysztoporskiej, która tym samym została pierwszym liderem kolejnej już edycji zmagań samorządowców. Drugie miejsce zajął Sulejów, a trzecie Rozprza.
Drużynę Woli Krzysztoporskiej reprezentowali: wójt Roman Drozdek, sekretarz gminy Dominik Ambrozik, radny Marcin Olejnik, sołtys wsi Bogdanów – Kolonia Rafał Zambrowicz i przedstawiciel LZS Błażej Strzelczyk.
Kolejna konkurencja rozegrana zostanie w 12 stycznia 2018 roku w Kleszczowie (SOLPARK) – a będzie to bowling.
Później samorządowcy rywalizować też będą w takich konkurencjach, jak: kręgle, tenis stołowy, badminton, siatkowa piłka plażowa, piłka nożna i strzelectwo.