Solidarni z osobami ze spektrum autyzmu

Zdjęcie grupowe - uczniowie ubrani na niebiesko

Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej, na znak solidarności z osobami autystycznymi, 2 kwietnia włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ.

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Na zajęciach z wychowawcą zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Wyświetlony został film autorstwa Aleksandry Schulz pt.: „Autyzm”, na podstawie którego uczniowie mogli się dowiedzieć, jak osoby z autyzmem odbierają świat. Ponadto uczniowie klas starszych (IV- VIII) wykonali grupowe plakaty o tematyce spektrum autyzmu. Na korytarzu szkolnym wykonano wystawkę edukacyjną ,,Dzień Świadomości Autyzmu”, na której zamieszczono materiały edukacyjne dotyczące autyzmu.
– PAMIĘTAJMY! – autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, że nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne – dodają panie Izabela Łaszek i Marzanna Dróżdż, organizatorki wydarzenia.

Fot. SP Wola Krzysztoporska