Sołtysi na spotkaniu z premierem Morawieckim

Sołtysi z terenu gminy Wola Krzysztoporska wzięli udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, które 11 marca zorganizowano w Przysusze.

– Nie zgadzam się na jakiekolwiek zmiany, które byłyby pogorszeniem sytuacji polskiej wsi – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnych obchodów Dnia Sołtysa w Przysusze. Jak zapewniał, rząd robi wszystko, żeby walczyć o interesy obszarów wiejskich. – Dziękuję, że troszczycie się o ojcowiznę, ale też patrzycie na to, by we właściwy sposób był zagospodarowany cały potencjał polskiej wsi, to jest wielka wartość społeczna i gospodarcza – mówił 11 marca premier.

W spotkaniu wzięło udział 11 sołtysów z terenu gminy Wola Krzysztoporska: Kamila Kaczorowska (Blizin), Teresa Kaczorowska (Pawłow Dolny), Elżbieta Roksela (Ludwików), Zofia Foltyn (Oprzężów), Jadwiga Kauc (Woźniki), Agnieszka Szczukocka (Laski), Kamila Zaor (Krężna), Antoni Mroczkowski (Wola Krzysztoporska), Teresa Magiera (Praca), Edyta Michalak (Glina), Agnieszka Robaszek-Pawlik (Bujny).
Mieli oni okazję spotkać się nie tylko z premierem Mateuszem Morawieckim, ale i m.in. ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem.