Śpiewali, tańczyli, grali

Zachwycali śpiewem, tańcem, muzyką. W sobotę, 23 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Jury oceniało zespoły taneczne, wokalne, wokalno-instrumentalne oraz solistów.
Wykonawcy zaprezentowali się w kilku kategoriach: szkoły podstawowe kl. I – III, szkoły podstawowe kl. IV – VI, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiło łącznie 57 wykonawców. Występy, podobnie jak w latach ubiegłych, stały na bardzo wysokim poziomie, co było dla oceniających nie lada wyzwaniem.
Mistrzowskim wykonaniem piosenki „Polska Madonna” zachwyciła Jolanta Kluzowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolborzu. To właśnie jej przyznano GRAND PRIX i nagrodę starosty powiatu piotrkowskiego Stanisława Cubały.
Jury dostrzegło ogromną pracę dzieci i młodzieży oraz pracujących z nimi instruktorów, nagradzając bądź wyróżniając poza tym 24 prezentacje.
Warto podkreślić, że wyróżnienie wśród zespołów wokalnych otrzymał zespół Iskierki ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach.
Wśród występujących zaprezentowały się również zespoły taneczne: Bunt i The Wanted działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej oraz Klaudia Miśkiewicz, która otrzymała Nagrodę Specjalną ufundowaną przez wójta gminy Wola Krzysztoporska i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Nagrodę wręczył Dominik Ambrozik, sekretarz gminy.