Sport: Wola Krzysztoporska druga w powiecie

Gmina Wola Krzysztoporska na drugim miejscu w powiecie pod względem osiągnięć sportowych. 8 lutego 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Podsumowanie Sportowe roku 2018, które było okazją, by podziękować sportowcom za ich osiągnięcia, trenerom za wytrwałą pracę i wyróżnić najlepsze kluby i szkoły.

Współzawodnictwo sportowe najlepszych rad gminnych Wola Krzysztoporska zakończyła na drugim miejscu, dając się wyprzedzić tylko Rozprzy, a puchar odebrał wójt gminy Roman Drozdek.
Pierwsze miejsce spośród wszystkich sekcji turystycznych zajęła Sekcja Turystyczna Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej.
Ale nie zabrakło także indywidualnych osiągnięć. Wśród dziesiątki najlepszych sportowców LZS powiatu piotrkowskiego w sezonie 2018 na 7 miejscu uplasował się Bartłomiej Bąbol, zawodnik z LUKS „Gryf” Bujny (podnoszenie ciężarów). Wśród laureatów znalazł się także sam LUKS „Gryf” Bujny, który zajął drugie miejsce w rywalizacji klubowej, a puchar odebrała prezes Anetta Mielczarek. W tej kategorii wyróżniony został jeszcze jeden klub z terenu gminy – LUKS „Athletic” Wola Krzysztoporska (zapasy styl klasyczny), a jego trener Tomasz Woźniak zajął trzecie miejsce wśród najlepszych trenerów – wychowawców młodzieży. Z kolei zawodnik LUKS „Athletic” Wola Krzysztoporska Patryk Robaszek (zapasy rocznik 2005) znalazł się wśród „nadziei sportowych” roku.
W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach, a wśród wyróżnionych gimnazjów i podstawówek znalazły się: Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej oraz Szkoła Podstawowa w Gomulinie.
Gratulujemy!

Fot. ZS CKP Bujny