W Stradzewie uczą się zasad zdrowego żywienia

Jak przygotować wartościowe i przede wszystkim zdrowe posiłki? Tego dowiadują się uczestniczki Akademii Zdrowego Żywienia. Ma im w tym pomóc nowy sprzęt kuchenny. 1 czerwca otrzymały go panie ze Stradzewa.

Lekkie sałatki, wykwintne zupy, zdrowe wypieki – przepisy i – co najważniejsze – praktyczne wskazówki, jak je zamienić na smakowite dania – otrzymują podczas każdego ze spotkań w ramach Akademii Zdrowego Żywienia panie z kół gospodyń wiejskich, które zadeklarowały chęć udziału w projekcie organizowanym przez powiat piotrkowski. 1 czerwca w Stradzewie odbyło się kolejne kulinarne spotkanie w ramach Akademii Zdrowego Żywienia. Tym razem szczególne, bo kuchnia KGW Stradzew wzbogaciła się o nowy sprzęt – parowar i robot wielofunkcyjny. Na ręce przewodniczącej KGW Ewy Ceglarek przekazała go przewodnicząca Rady Powiatu Piotrkowskiego Paulina Dziadczyk. Panie otrzymały także jednakowe fartuchy opatrzone logo programu.
A później było już wielkie, wspólne gotowanie! Tym razem panie pod nadzorem Renaty Piaseckiej przygotowywały zupę węgierską gulaszową i sałatkę z rukolą i truskawkami.

Co to jest Akademia Zdrowego Żywienia?

Jak piszą twórcy projektu – to forma edukacji dla osób, które chcą nauczyć się zdrowego gotowania. Przedmiotem spotkań są konkretne rozwiązania kulinarne, które realizowane są we współpracy z instruktorami (dietetykami) oraz uczestnikami spotkań.
Na terenie gminy Wola Krzysztoporska funkcjonuje pięć punktów Akademii Zdrowego Żywienia ulokowanych w siedzibach kół gospodyń wiejskich: przy KGW Glina, KGW Gomulin, KGW Stradzew, KGW Wola Rokszycka, KGW Wygoda (w skali całego powiatu piotrkowskiego ma ich być ok. 50).
W ramach Akademia Zdrowego Żywienia – programu realizowanego przez powiat piotrkowski – każde z kół otrzymało robot kuchenny wielofunkcyjny oraz parowar, które zostały zakupione w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem”, współfinansowanego z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy do uczestnictwa w spotkaniach Akademii Zdrowego Żywienia.
Harmonogram spotkań można znaleźć TUTAJ