Strażacy „pompowali” dla Wojtusia

Wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska włączyły się w ogólnopolską, charytatywną akcję na rzecz Wojtusia z Galewic chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Były pompki, wpłaty i wielkie serce.

Akcja charytatywna, którą rozpoczęli strażacy ochotnicy z Gaszyna, została nazwana #GaszynChallenge. Tak jak strażacy z całej Polski, do „pompowania dla Wojtusia” i szczytnej pomocy włączyli się także strażacy z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Zasady pomocy są bardzo proste: osoby bądź instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz Wojtusia z Galewic. Jest również łatwiejsza wersja bez pompek – wówczas to trzeba wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.
Na teren gminy, a zarazem powiatu piotrkowskego akcja pomocy wkroczyła za sprawą nominacji OSP Drużbice (pow. bełchatowski ). 1 czerwca strażacy z Drużbic nominowali do #GaszynChallenge Ochotniczą Straż Pożarną w Gomulinie. Gomulińska jednostka po wykonaniu zadania nominowała trzy kolejne straże pożarne: OSP Krzyżanów, OSP Srock i OSP Zarzęcin. Przez nominację dla strażaków z Zarzęcina akcja została zaszczepiona w powiat opoczyński. Wkrótce przez kolejne nominacje do akcji „pompujemy dla Wojtusia” włączyły się kolejne strażackie organizacje w gminie Wola Krzysztoporska: OSP Woźniki, OSP Parzniewice, OSP Bogdanów, OSP Majków Duży, OSP Stradzew, OSP Blizin, OSP Oprzężów, OSP Piekary, OSP Bujny, OSP Krężna, OSP Mąkolice, OSP Rokszyce, OSP Jeżów i OSP Wola Krzysztoporska.

Fot. Jednostki OSP