Strażacy rywalizowali w Bogdanowie

Ponad 200 druhów i druhen z terenu gminy Wola Krzysztoporska rywalizowało w niedzielę (16 lipca) podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Bogdanowie. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się strażacy z Gomulina, wśród pań zwyciężyły Bujny.

W zawodach uczestniczyło nie tylko 14 męskich drużyn seniorskich, ale i młodzi kandydaci na strażaków, kobiety, a nawet samorządowcy.
W uroczystej defiladzie strażaków poprowadził i meldunek wójtowi Romanowi Drozdkowi złożył komendant gminny OSP Mirosław Jakubczyk, a towarzyszyła im orkiestra dęta z Bogdanowa pod batutą kapelmistrza Tadeusza Paździeja. Strażaków i gości zebranych na boisku w Bogdanowie (bo ochotnikom kibicowały całe rodziny) przywitał prezes Zarządu Gminnego OSP Grzegorz Konecki.
A później była już tylko sportowa rywalizacja. Najpierw druhowie mieli do pokonania sztafetę, później mierzyli się już w typowo strażackich umiejętnościach (rozwijanie węży, podawanie wody).
Oto wyniki ich zmagań, których efekty oceniali sędziowie z Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie pod dowództwem mł. bryg. Sylwestra Baranowicza.

Kategoria do lat 12 (junior młodszy)
I miejsce – OSP Parzniewice
II miejsce – OSP Mąkolice

Kategoria od 12 do 16 lat
I miejsce – OSP Mąkolice
II miejsce – OSP Majków Duży

Kategoria od 16 do 18 lat
I OSP Gomulin
II OSP Bujny
III OSP Piekary
IV OSP Mąkolice

Drużyny żeńskie
I OSP Bujny
II OSP Wola Krzysztoporska
III OSP Piekary
IV OSP Mąkolice

Seniorzy
I OSP Gomulin
II OSP Mąkolice
III OSP Wola Krzysztoporska
IV OSP Jeżów
V OSP Rokszyce
VI OSP Bujny
VII OSP Majków Duży
VIII OSP Krzyżanów
IX OSP Piekary
X OSP Blizin
XI OSP Bogdanów
XII OSP Woźniki
XIII OSP Parzniewice
XIV OSP Krężna (strażaków zawiodła motopompa)

Swoją drużynę wystawili także samorządowcy, a wystąpili w niej: wójt Roman Drozdek (kapitan), radna Monika Czarczyńska, radny Ryszard Olejnik, sekretarz gminy Dominik Ambrozik, pracownicy UG: Mariola Toma i Anna Wiktorowicz, a w sztafecie wspomógł ich jeszcze przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim st. aspirant Marek Adamczyk.
Gospodarze, czyli OSP Bogdanów pod przewodnictwem prezesa Mirosława Frankiewicza, naczelnika Marka Rabędy i jego zastępcy Tomasza Olasa przygotowali nie tylko miejsce zawodów, ale zadbali też o to, by druhom nie zabrakło sił, serwując strażacką grochówkę. Panie z KGW przygotowały poczęstunek dla gości.
Całe zawody brawurowo poprowadził Jan Czubała z Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej przy nieocenionej pomocy radnej Edyty Michalak i muzycznym wsparciu Mariusza Wieczorka z Gminnego Ośrodka Kultury.
Na koniec najlepszym rozdano medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Fot. A. Wiktorowicz


Fot. OSP Parzniewice